Erkek Bakım Uygulamaları

Erkek Bakım Uygulamaları 2018-04-23T01:09:43+03:00
Erkek Bakım Uygulamaları

Erkek Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer ışını ile köklerinden kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesi işlemidir.  Milisaniyelik atışlarla ve ütüleme yöntemi ile uygulanan diode lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşur ve kökü tahrip eder. Erkekler koltuk altı, sırt, göğüs,bacak, sakal üstü, ense, boyun gibi bölgeleri tercih ederler. Kıl yapısının güçlü olması nedeniyle, kısa zamanda sonuç alınır.

Erkek Lazer
Erkek Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

Profesyonel ürünler ve cihazlarla yapılan, cildin ihtiyaçları doğrultusunda uzmanlar tarafından uygulanması gereken derinlemesine bakım işlemidir. Cilt bakımı düzenli olarak yapıldığında, cildin diğer etkenlere karşı korunması sağlanır ve yaşlanması geciktirilmiş olur. Cildin bakıma ihtiyaç duyacağı problemleri şöyle özetleyebiliriz:

  • Akne sorunlarının giderilmesi
  • Leke sorunlarının giderilmesi
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi
  • Kollajen bakımı ile cildin sıkılaştırılması
  • Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Akne skarlarının giderilmesi
  • Kalınlaşmış cilt bakımı
  • Hassas cilt bakımı
  • Cildin yağ dengesinin düzenlenmesi

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu, saçın seyreldiği bölgeleri kalıcı makyaj yardımıyla kapatma yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları aynı kaşta olduğu gibi taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla seyrelen alanlara yapılır.

Saç simülasyonu bir saç ekim yöntemi olmasa da, saç ekimi sonrasında doldurulamayan boşlukların kamufle edilmesi için kullanılabilen başarılı bir yöntemdir.Özellikle saç kıran gibi, bölgesel saç dökülmesinin olduğu durumlarda oldukça etkili sonuçlar verir. En başarılı sonuçlar genel de kısa saç tipinde yapılan simülasyonlarda alınmaktadır. Ağırlıklı olarak erkeklerin tercih ettiği bir uygulama olsa da, saç seyrekliği yaşayan sağlıklı her bireyin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Saç simülasyonun uygulanma süresi, uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişir.Bu süre ortalama 30 dakika  ile 3 saat arasında değişebilmektedir.İşlem sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Öyle ki, aynı gün ılık duş ile saçın yıkanması mümkündür. Saç ekiminde olduğu kadar yüksek maliyetli, acı veren ve sonuç almak için beklemek gibi durumlar yaşanmadığından avantajlıdır. Kalıcılığı ortalama 2-3 senedir.

Saç simülasyon işleminde özel cihazlar ve kişiye özel tek kullanımlık iğneleri kullanılmaktadır. Saç simülasyon boyaları da; diğer bölgelere uygulanan kalıcı makyaj boyaları gibi özel boyalar olup, insan sağlığına zararları yoktur.

Saç Simülasyonu
Loading...