Epilasyon – Depilasyon

Epilasyon – Depilasyon 2018-04-23T01:09:41+03:00

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer ışını ile köklerinden kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesi işlemidir.  Milisaniyelik atışlarla ve ütüleme yöntemi ile uygulanan diode lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşur ve kökü tahrip eder.

Buz lazer epilasyon kullanımında, kıl kökünü kalıcı olarak yok etmek için hormonal gelişimin tamamlanmış olması gerekir. Bu nedenle 16 yaşını aşmamış kimselere lazer epilasyon uygulanması önerilmez. Hormon tedavisi gören kişilerde kıl oluşumu tetiklendiği için, kıl dökülmesi yavaşlayabilir. Hamile veya hamilelik riski taşıyan kişilere lazer epilasyon uygulanmaz. Kadınlara uygulamada; adet gününden sonraki 3 ila 7 gün içinde taraması yapılırsa, sonuçları çok başarılı olmaktadır.

Kadınlar buz lazer epilasyonda koltuk altı, özel bölge, bütün bacak, bütün kol, göbek, bel, çene, yüz gibi bölgeleri tercih etmektedir. Erkekler ise olarak sırt, göğüs, sakal üstü, ense, boyun gibi bölgeleri tercih etmektedir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, kesin ve kalıcı olarak istenmeyen tüylerin yok edilmesi işlemidir. Tüm kıl renklerinde kalıcı olarak yok etmeyi sağlayan yegane işlemdir. İğneli epilasyon olarak bilinen “elektrliz” yöntemi; kıl köküne iğne yardımıyla düşük akımda elektrik gönderilerek kıl kökünün yok edilmesine dayanan ve 100 yıldan fazla süredir kullanılan bir işlemdir.

İğneli Epilasyon
Depilasyon

Depilasyon (Sir Ağda)

İstenmeyen tüylerin kalıcı olmayan bir biçimde giderilmesi işlemidir. Lazer epilasyon kadar olmasa da, tüy dökücü krem, jilet ve epilatör gibi diğer sistemlere göre daha kullanışlıdır. Sir ağda oldukça kullanışlı olan ve çam ağacından üretilen yapışkan ve ısı ile akışkanlık kazanan bir depilasyon türüdür. Şeker içermediği için kıl köklerini beslemez.

Loading...