El Ayak Bakımı

El Ayak Bakımı 2018-04-23T01:05:37+03:00

EL-AYAK BAKIMI

El ve ayak bakımı, deneyimli bir uzman tarafından profesyonel salonlarda uygulanan, tırnak ve tırnak derisine yapılan kozmetik tırnak bakımıdır. El ve ayaktaki ölü derilerin tırnak dibine itilerek ve fazlalıkların kesilerek düzeltilmesi işlemidir. Ölü derilerden arınmış el ve ayakların peeling ve bakım yağları ile masaj sonrası tırnakların bakımı yapılmış olur.

Manikür-Pedikür

El ve tırnak bakımının ve temizliğinin yapılması manikür, ayak tırnak bakım ve temizliğinin yapılmasına ise pedikür denir. Temizlik ve nemlendirme işlemi tamamlandıktan sonra oje ile tırnak süslemesi yapılarak işlem tamamlanır.

Manikür - Pedikür
Protez Tırnak

Protez Tırnak

Protez tırnak; tırnak yiyen, tırnağı düzgün ve sağlıklı uzamayan veya uzun süreli bakım isteyen kişilere uygulanır.  Tırnak ucuna eklenen aparatla birlikte, akrilik veya jel olarak 2 farklı şekilde uygulanır. Kişinin kendi tırnağından daha uzun boyutta ve sürede kullanma rahatlığı sağlar.  Uzun görünen kısım, aparatla tırnağın uca doğru olan kısmına yapıştırıcı ile sabitlenir. Bütünsel  bir görüntü ve kalıcılık sağlanması içinse, jel veya akrilik toz ile karıştırılan bir solüsyon kullanılır. Tırnak üstüne uygulanan bu jel veya karışım, yalnızca UV ışınları içeren özel bir kurutucu sayesinde kurur.

Çok çeşitli tırnak süslemeleri ile yaklaşık 3 hafta kadar kullanılır. 3 hafta sonunda, yapılacak bakımla tırnağın kullanımına devam etmek mümkündür. Simler, pırıltılı taşlar, renkli boyalar ve ojeler ile çok değişik süslemeler yapma imkanı vardır.

Kalıcı Oje

Kalıcı oje; alıştığımız standart ojelerden farklı olarak, özel bir işleme tabi olarak uygulanan ve daha uzun süre çıkmadan tırnak üzerinde kalabilen bir özel bir ojenin uygulanması ve kurutulması işlemidir. Tıpkı protez tırnakta olduğu gibi, özel bir kurutucu sayesinde kurutulur.

Kalıcı ojenin kullanımı da, kişinin kendi tırnağının uzamasıyla doğru orantılı olarak, 2-3 hafta civarındadır. Farklı bir işlemle kurutulduğu ve uzun süre dayanıklı olduğu için, diğer ojelerde olduğundan farklı bir çıkarma işlemi uygulanır.Özellikle yaz aylarında uzun süreli bakım sağladığından, daha çok tercih edilir.

Kalıcı Oje
Batık Tırnak

Batık Tırnak

Tırnak yatağının yapısı, sürekli dar ve sıkı ayakkabı giyme, aşırı kilolu olma veya doğru basma alışkanlığının olmaması nedenleriyle oluşan batık tırnak vakaları; kişinin canını fazlasıyla yakan ve ayak sağlığını olumsuz etkileyen bir şikâyettir. Bu durumlardan ötürü ayak parmaklarını sıkıştırır ve tırnağa baskı yaparak anormal biçimde büyümesine neden olur. Tırnakların yanlış kesilmesi de, tırnakların kenarlarından deriye gömülmesine yol açar.

Profesyonel ve uzman kişilerin uygulayacağı doğru ayak bakımı ile batıklarınızdan kurtulabilir ve ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Loading...