Cilt Bakımı

Cilt Bakımı 2018-04-23T01:02:55+03:00

Cilt Bakımı

Profesyonel ürünler ve cihazlarla yapılan, cildin ihtiyaçları doğrultusunda uzmanlar tarafından uygulanması gereken derinlemesine bakım işlemidir. Cilt bakımı düzenli olarak yapıldığında, cildin diğer etkenlere karşı korunması sağlanır ve yaşlanması geciktirilmiş olur. Cildin bakıma ihtiyaç duyacağı problemleri şöyle özetleyebiliriz:

Başlıca Cilt Problemleri

  • Akne sorunlarının giderilmesi
  • Leke sorunlarının giderilmesi
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi
  • Kollajen bakımı ile cildin sıkılaştırılması
  • Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Akne skarlarının giderilmesi
  • Kalınlaşmış cilt bakımı
  • Hassas cilt bakımı
  • Cildin yağ dengesinin düzenlenmesi
Cilt Bakımı

Kimlere Uygulanır?

Cilt bakımı; ergenlik çağında bireysel temizliğin başlatılması ile beraber, hormonal aktivitelerin rutine oturduğu dönem itibariyle yapılmaya başlanmalıdır. Genç ciltlerde sebum salgısının yoğunluğunu ( Yağ Dengesi) kontrol altında tutulması, bu dönemin daha konforlu geçirilmesi açısından değerlidir.

Aylık olarak düzenli temizliğinin sağlanması ile; leke, akne, çizgi ve yağ dengesi sorunlarının en aza indirilmesi ve hatta önlenmesi mümkün olabilir. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaç, cildin alt katmanlarından başlayarak bir koruma geliştirmektir.

Medikal Cilt Bakımı

Cilt bakımı, en kolay tarifiyle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir.En sorunsuz ciltlerde bile, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ayda bir profesyonel cilt bakımı uygulanmalıdır. Evde yapılan rutin bakımlar ve güneşten koruma ihmal edilmemelidir.

Medikal Cilt Bakımı
Hydrafacial

Hydrafacial

Hydrafacial; özel bir cihazla uygulanan derinlemesine temizleme ve bakım işlemidir. Öncelikli olarak cilt özel bir vakumlama aparatı ile temizlenir. İkinci aşamada cildin yapısına uygun peeling solüsyonları ile cilde mikrodermabrazyon uygulaması yapılır. Mikrodermabrazyon uygulanan cilde, ihtiyacına uygun olarak; peptid, antioksidan veya hyalüronik asit içeren serumlar yedirilerek cilt onarılır, beslenir ve nemlendirilir.

Karbon Peeling

Özellikle leke ve yağ dengesi olan ciltler için mükemmel sonuçlara ulaştıran Karbon Peeling, cilde ince bir tabaka halinde uygulanan karbon maskesinin Q Switched Nd-Yag Lazer cihazı ile yok edilmesi prensibine dayanır. Her ne kadar Peeling sözcüğü akla soyma işlemini getirse de, Karbon Peeling’de soyma işlemi kesinlikle yoktur. Bu işlem; lekelerin giderilmesi, büyümüş gözeneklerin sıkılaştırılması, cildin yağ dengesinin oturtulması ve ince çizgilerin açılması için uygulanır. Ağrısız ve iğnesiz bir işlem olması nedeniyle, kişiler günlük yaşamına dönebilir. Haftada bir kez uygulanır. En fazla 10 seans yapılır. İşlem sonrası güneşten korunmak önemlidir.

Karbon Peeling
Dermaroller

Dermapen – Dermaroller

Dermapen işlemi; cildin özellikle leke, izler ve akne skarlarının hafifletilmesi, çizgilenme ve ince kırışıklıkların açılması sorunlarını çözmeye yönelik kalıcı bir işlemdir. Mikro iğnelerin yardımıyla cildin sorunlu bölgelerinde dolaştırılan Dermapen, ciltte kontrollü hasar yaratılarak cildi onarmaya yarayacak ürünlerin cilt yüzeyinin altına gönderilmesine yardımcı olur. İşlem sonrasında cildin kuruyup kabuklanacağı bilinmelidir. Doğal sürecinde, bir müdahale olmadan kabuk dökülmelidir. En fazla duştayken elinizle çok hafif bir şekilde ovalayabilirsiniz. Alttan gelecek olan taze deri, iyileşmiş ve taze olarak görünecektir. Sorunun büyüklüğüne göre, seans sayısı değişkenlik gösterebilir.
Dermaroller ise, aynı prensiple ilerleyen bir makara sistemidir. Dermapenden en büyük farkı, üzerinde yer alan iğne uzunluğunun sabit oluşu, Dermapen gibi bölgeye göre değiştirilemeyişidir.

Toparlayıcı Yüz Radyofrekansı

Yüz radyofrekansı; ciltteki sarkmaları toparlamak ve ince çizgi ve kırışıklıkların açılması amacıyla yapılan, cilt altındaki dokuda ısı artışı sağlanarak elastin ve kollajen liflerin uyarılması esasına dayanır. Ciltteki etkinin güçlü olması için, uygulamada antiaging ve lifting etkili ürünlerden yararlanılır. Yapılan uygulama ile kan dolaşımı ve metabolizma hızı yükselir. Fazla çalıştığında cilt lekelenmelerini arttıran melanin pigmentlerinin çalışma hızı yavaşlatılır. Uygulama sonrası cilt ısındığı için geçici bir kızarıklık görülebilir. Kişiler gündelik yaşamlarına çok rahat dönebilirler. Seans sayısı kişinin ihtiyacına uygun olarak 6 ila 10 seans arasıdır.

Radyofrekans
Loading...