Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama 2018-04-23T00:55:37+03:00

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama  ile ilgili ilk önce bilinmesi gereken şey, ‘Bölgesel zayıflama, bir kilo azaltma yöntemi değildir.’  Bölgesel zayıflama; insan bedeninin belirli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir.

Bölgesel Zayıflama
Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz; yağ hücrelerini vakumlayıp dondurarak işlevsiz hale getirip yok olmalarını sağlayan kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığında, “Soğuk Kaynaklı Panikülit” olarak da bilinen programlanmış hücre ölümü gerçekleşir. İğnesiz ve ameliyatsız bir sistem olduğu için, şu anda tüm dünyada popüler bir işlemdir.

Soğuk lipoliz işlemi vücudun göbek, belin yan kısımları, sezaryen doğum sonrası oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile 40 oranları arasında kalıcı olarak azalmasını sağlar.

16 yaşını aşmış, sağlıklı, kadın ve erkeklere uygulanabilen Soğuk Lipoliz işlemi sonrasında kişiler, rahatlıkla gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Ölü yağ hücrelerinin atımı üre ile gerçekleşeceğinden, işlem sonrası bol bol su içilmelidir. Bu işlemin sonuçları kesin olarak 2 ila 2,5 ay içinde görülür. Aynı bölgeye tekrar uygulanmak istenirse, ancak bu süre sonunda uygulanmalıdır.

Kavitasyon

Vücudun sorunlu bölgelerine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya ve selülitleri gidermeye yarayan bir bölgesel incelme işlemidir. Yağları parçalayıp su ile absorbe ederek hücre duvarını bozan ve açığa çıkan yağ asitlerinin lenf yolu ile atılmasını sağlayan ağrısız bir işlemdir.

Kavitasyon
Radyofrekans

Radyofrekans

Diyet ve egzersize dirençli lokal yağ hücrelerinin ısı yardımıyla parçalanarak lenf kanalları yoluyla vücuttan atılması işlemidir. Yağ dokusu ve cilt dokusunu aynı anda çalıştıran tek sistemdir. Bölgesel yağları parçalama, selülit ve sarkmaları toparlamada kullanılır.

Pasif  Jimnastik

Bölgesel incelme sağlanmak istenen noktalara bağlanan pedlerin faradik akım vermesi ile kasların çalıştırılmasını sağlayan bir işlemdir. Vücuda şekil vermede çok etkin bir yöntemdir

Pasif Jimnastik
Presso Terapi

Presso Terapi

Vücuda basınç masajı yapılarak, lenfatik ve venöz dolaşımın hızlanmasını sağlayan bir işlemdir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının dağıtılmasına ortam yaratılır. Vücutta oluşan ödemin atılmasında,selülit gidermede, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılır.

G5 Masajı

Özel cihazı yardımıyla, hızlı titreşimler yayarak ve iterek sıkılaştırma yöntemi ile fazla yağ ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar. Gerginleşmiş noktalar ve kaslarda biriken laktik asidin atılmasında yardımcıdır.

G5 Masajı